Tatran vybojoval v penaltovém rozstřelu bod navíc

[27. 5. 2019 10:17:52]

„A“ muži – Aritma Praha 1:1 (1:0)
/penalty 5:4/

Dřevojan (90.Glogar) – P.Lípa, L.Brotánek, Kdolský, M.Krůta, Soldát (83.Čipera), K.Kvěch (74.J.Čejda), M.Dvořák, M.Sirotek, Haas, Senft (37.L.Matoušek)

Tatran nastoupil k zápasu bez zraněného Davida Čejdy a na lavičku byli povoláni další dva dorostenci – David Čipera a  Jakub Kouklík. Čipera se nakonec dočkal i prvního startu v divizi dospělých. Hosté od začátku zápasu působili fotbalovějším dojmem. My jsme o to víc bojovali, až si někteří hráči šáhli  na dno svých sil. Hosté většinou svých akcí zakončovali nepřesnou střelbou. A tak šel do vedení Tatran, v 10.minutě poslal naprosto přesnou kolmou přihrávku Soldát na rozeběhnutého Senfta a Tatran šel do vedení 1:0. Hosté kopali v prvním poločase pět rohů, ale náš brankář úspěšně zasahoval a jediná velká šance skončila vedle naší branky. My jsme ještě mohli zvýšit náskok Senftem, ale tentokrát nepřekonal hostujícího brankáře. Druhý poločas byl fotbal nahoru dolu a šance se rodili na obou dvou stranách. Hned v první minutě druhé půle to byl náš Sirotek, ale míč těsně minul branku. Hosté vyrovnali v 52.minutě z trestného kopu - 1:1. Potom v 59.minutě trefili hosté břevno. Náš Dvořák jim to vrátil v 61.minutě, když se krásně uvolnil před čtvercem a bombou trefil rovněž břevno. Vzápětí vychytal Dřevojan hráče hostů, který šel sám na bránu. V 79.minutě už Matoušek překonal brankáře, ale míč drcnul o drn a skončil těsně vedle. V 85.minutě jsme zahrávali trestný kop a Brotánek na malém vápně trefil jen nohu brankáře. Při penaltách byl Tatran 100% úspěšný, hosté jednu neproměnili, a tak bod na víc zaslouženě zůstal doma. Hráči zápas odehráli naplno a na hřišti nechali všechny síly, za což si zaslouží pochvalu. Nejlepší byl brankář Filip Dřevojan. Další zápas hrajeme v sobotu v Klatovech od 17.00 hod.