Tatran dokázal v domácím zápase s Rakovníkem vybojovat dva body

[26. 3. 2018 7:08:51]

„A“ muži – SK Rakovník   2:2 (2:2)  penalty 5:3

Vančát – Repetný, Vystyd, Brotánek, Lípa, Kdolský, Kvěch, Dvořák, Soldát, Haas, Němec (na lavičce připraveni Krůta, Hájek, Hofman)

Fotogalerie z utkání: ZDE (D.Štverák)

Tatran začal zápas na domácím hřišti hodně nervózně a ve hře bylo ze začátku hodně nepřesností. Přesto to bylo naše mužstvo, které šlo do vedení. V 6.minutě vyšel stoprocentně zahraný roh na přední tyč, Kdolský našel Soldáta a ten zavěsil na 1:0. Za několik minut hosté zahrávali už třetí roh, dva jsme stačili s vypětím všech sil odvrátit, ale třetí znamenal vyrovnání a opět to byl gól na přední tyč - 1:1. Vzápětí vystrašil Dvořák bombou hostujícího brankáře, ale ten stačil vytěsnit míč na roh. V 19.minutě byla k vidění nekrásnější akce zápasu. Hosté při útoku ztratili míč, přišla dlouhá přihrávka na Němce, ten se skvěle otočil kolem obránce a pelášil k brance, kde mu nabíhali hned naši dva hráči. Němec posunul na Soldáta a ten z první na Haase, který poslal Tatran do vedení 2:1. Jenže ve 22.minutě přišla chyba našeho brankáře, kterému vypadl míč a hostující hráč pohodlně vyrovnal na 2:2. Vzápětí další závar před soupeřovou brankou hosté vyřešili. My jsme unikli pohromě ve 32.minutě, když na poslední chvíli řešili hostující únik Vystyd s Vančátem a míč skončil v rohu. V 52.minutě jsme byli blízko gólu Kvěchem, ale hostující obránce stačil míč putující do branky odkopnout. Hosté se do šancí nedostávali a my jsme rychlou akcí Kdolského s Repetným zakončili jen rohem. Při dalším rohu kopaným Dvořákem měl skórovat Brotánek, ale bohužel míč minul. Závěr zápasu byl na infarkt pro obě mužstva, nejdříve po chybě naší obrany mohli skórovat hosté, ale Schwendt sám před brankou nakopl míč vysoko nad. Tři body pro domácí mohl v 88.minutě zajistit Kdolský, který šel sám po pravé straně a jeho střela skončila mimo branku. Penalty vyzněly ve prospěch Tatranu 5:3. Hosté kopali jako druzí a hned první penaltu neproměnili. Za nás proměnili Soldát, Brotánek, Haas, Vančát a Kdolský. Mužstvo předvedlo určitě lepší výkon než v Soběslavi a dva body si ve vyrovnaném a bojovném zápase zasloužilo. Pochválit je nutné celý tým, ale Haas a Soldát v zápase kralovali. Další zápas hrajeme v sobotu v Českém Krumlově od 10.30 hod. Odjezd autobusu je 6.45 hod.