Starší i mladší dorost doma deklasoval vedoucí celek soutěže

8. mistrovské utkání: 23.10.2016 (hřiště: Tatran)

Starší dorost - Hořovicko            6:0 (1:0)
G: Krůta 2, Lhota 2, Matoušek, Novák
(A: Lhota, Matoušek, Míka)

F.Dřevojan – Novák, Hofman, Stibor, Míka – Kouklík (70.Žirovnický), Lhota, Matoušek (75.Počepický), Sirotek (70.Špaček) -  Krůta, Glogar (55.Procházka)

V našem 8.zápase sezóny jsme narazili na dosud suverénního lídra tabulky, když Hořovice neztratili ani bod a drželi skóre 47:7. Pro nás bylo toto utkání asi poslední šancí, jak se vrátit do boje o přední příčky, protože jsme v dosavadním průběhu už ztratili několik bodů. Úkol tedy zněl jasně – zvítězit! Do utkání jsme vstoupili v obrovském nasazení a soupeře jsme doslova přimáčkli na jeho polovině. Prvních deset minut se vlastně jinde nehrálo! Hned ve 2.minutě centroval  z trestného kopu J.Lhota a F.Stibor nebezpečně hlavičkoval v souboji s gólmanem. V 7.minutě postupoval, po přihrávce od T.Glogara, D.Krůta sám na branku, ale brankář jeho zakončení vystihl a míč vyrazil nohou. V 12.minutě pěkně vystřelil J.Lhota a brankář vyrazil na roh. V 16.minutě se do vápna prodral T.Glogar a obránce ho zastavil faulem. Z nařízené penalty nás do zaslouženého vedení poslal L.Matoušek – 1:0. V 24.minutě si pěkně narazil D.Krůta s T.Glogarem a druhý jmenovaný z dobré pozice střílel těsně vedle. V 37.minutě ze strany pěkně odcentroval J.Kouklík a zakončení P.Sirotka chybělo opět jen pár centimetrů. V 39.minutě se našel L.Matoušek ve vápně volného J.Lhotu, ale jeho střelu brankář skvěle vyrazil na další roh. V 43.minutě žlutá karta F.Hofman. Známé „pravidlo nedáš – dostaneš“ mohlo opět zaúřadovat ve 44.minutě, kdy hosté z ojedinělé akce nastřelili břevno! Do druhé části jsme na naší hře nechtěli vůbec nic měnit a věřili jsme, že se nám podaří vstřelit ještě další branky. Naprosto se nám podařil eliminovat i nástup hostů, kteří se chtěli pokusit o srovnání a byli jsme to opět my, kdo si vytvářel další příležitosti. V 48.minutě byl v dobré pozici P.Sirotek, ale skóre se neměnilo. O dvě minuty později to na sebe vzal L.Matoušek, pronikl až do vápna, kde ho brankář tvrdě zastavil faulem a následoval další pokutový kop. K jeho rozehrávce se postavil D.Krůta a nemýlil se – 2:0. V 58.minutě hosté zahrávali rohový kop a před naší branku vypukl menší chaos. Naštěstí se nakonec míč podařilo odkopnout. V 59.minutě vytáhl hostující brankář střelu L.Matouška na rohový kop. Ten pěkným centrem rozehrál J.Lhota a nabíhající M.Novák se hlavou trefil – 3:0. V 62.minutě dostal ideální přihrávku od L.Matouška D.Krůta, a ikdyž si situaci kličkou do strany zkomplikoval, tak nakonec zakončil přesně – 4:0. V 72.minutě prokličkoval až před brankáře T.Procházka, ale opět z toho byl pouze roh. V 82.minutě výborná střela F.Hofmana z trestného kopu, ale neméně pěkný zákrok hostujícího brankáře. V 84.minutě další neproměněná obrovská šance T.Procházky. V 85.minutě předvedl krásné sólo J.Lhota, který obešel několik hráčů a zvýšil na 5:0. O dvě minuty později dal stejný hráč výsledku konečnou podobu, když využil přihrávky D.Míky – 6:0. Vedoucí celek soutěže jsme doslova rozebrali a deklasovali. Jak je z článku patrné, tak jsme navíc neproměnili ještě mnoho velkých brankových příležitostí, za což můžou hosté děkovat hlavně svému brankáři, který podal výborný výkon. Z naší strany se jednalo o skvělý výkon celého mužstva, který byl srovnatelný se zápasem na Sp.Příbram, ale s tím rozdílem, že jsme tentokrát dokázali vstřelit více branek.

-----------------------------------------------------------------------------------

Mladší dorost - Hořovicko         4:0 (3:0)
G: Vyskočil 2, Čejda, Nováček

L.Dřevojan -  Hrbek, Svoboda, Bareš, Beňo – Čejda, Bláha, Čapek, Vyskočil – Chocholoušek, Nováček

Střídali: Machovský, V.Procházka, Kopp, Kopelent

I mladší dorost narazil na vedoucí celek soutěže a čekalo se těžké utkání. Od začátku byli naší kluci lepším týmem a brzo se ujali dvoubrankového vedení. Zápas výrazně ovlivnila 33.minuta, kdy byl po totálním zkratu (napadení protihráčů do oblasti hlavy a obličeje pomocí pěstí) vyloučen jeden z hostujících hráčů. Od této chvíle už se soupeř prakticky k ničemu nedostal a našim se navíc podařilo vstřelit další dvě branky. Po vítězství 4:0 se náš mladší dorost posunul na první příčku krajského přeboru.

Fotogalerie z obou dvou utkání: ZDE (T.Žirovnická)