20.kolo KPSD, sobota 4.4.2015, Vlašim (UMT)

Vlašim - St.dorost   2:2 (0:0)

G: Otradovec, Kabíček

Glogar – Míka, Hofman, Stibor, Štemberk – M.Novák, Otradovec, Lípa, Lhota – Doubrava, Kabíček

střídali: J.Novák, Vlásek

V 20.kole se hrálo na „umělce“ ve Vlašimi, která byla před zápasem jen pár pozic před námi. Za domácí opět nastoupila většina kluků věkem starších dorostenců, zatímco v naší sestavě už tradičně figurovalo šest mladších. Po zkušenostech ze zimního přípravného zápasu byla Vlašim rozhodně favorit, ale naší nastoupili s odhodláním jim nedat nic zadarmo. Začátek utkání byl opatrný z obou dvou stran, ale postupně se hra zrychlila a střídaly se nebezpečné situace před oběma brankami. Do první akce, která vypadala gólově, se v 20.minutě dostal D.Otradovec, ale brankář domácích jeho pěknou střelu k tyči vytáhl na roh. V 25.minutě bylo zle před naší brankou, když F.Hofman zasáhl soupeře nohou v obličeji a rozhodčí nařídil penaltu. T.Glogar ovšem správně tipnul stranu a penaltu zneškodnil! Do přestávky si pak ještě každé z mužstev vytvořilo několik nebezpečných situací, ale skóre se nezměnilo.

První branka utkání přišla v 58.minutě, když se domácí hráč prosadil pěknou střelou z trestného kopu – 1:0. V 65.minutě si s míčem na hranici vápna pohrál D.Otradovec; k překvapení všech si ho dal na svojí slabší pravou nohu, ale nakonec to vůbec nevadilo, protože přesnou střelou vyrovnal na 1:1. V 73.minutě jsme šli dokonce do překvapivého vedení, když si na přesný centr D.Míky naběhl P.Kabíček a hlavou nedal brankáři šanci – 1:2. Konečnou podobu dostal výsledek v 83.minutě, když se domácí útočník dokázal uvolnit ve vápně a srovnat na 2:2. Před zápasem by jsme bod brali „všemi deseti“, ale nakonec se zde dalo i vyhrát. Za předvedený výkon si ovšem tentokrát starší dorost zaslouží pochvalu jako celek, protože zahráli velmi dobré utkání.