Starší dorost nevyužil velké šance, a tak proti Rokycanům nebodoval

ČESKÁ DIVIZE STARŠÍHO DOROSTU – skupina A (2.kolo)

Starší dorost    Rokycany   1:2  (0:1)
G: Nováček

Dřevojan – Beňo, Bareš, Svoboda, Machovský – Čejda, Čipera (60. Bláha), Kouklík, Vyskočil (74. Kozohorský) – Chocholoušek, Sochůrek (65. Nováček)

V prvním domácím zápase jsme nastoupili proti týmu Rokycan. Tento tým skončil v minulé sezóně na 2.místě, kde mu až v posledním rozhodujícím zápase s Doubravkou nevyšel postup do ligy. Zajímavostí je, že tento úspěšný a sehraný tým zůstal kompletní a hraje prakticky ve stejném složení i tuto sezónu. V prvních minutách zápasu naši útočníci postupovali dvakrát sami na gólmana, ale bohužel nakonec netrefili ani branku soupeře. Rokycany hrály rychlý kombinační fotbal. Soupeř, také po rychlé akci, svou první šanci v 10. minutě využil – 0:1. Naši hráči si dokázali vytvořit další šance a soupeř hrozil především po stranách, kde následně přihrával do vápna na nabíhající hráče. Bohužel z toho padnul v druhém poločase další gól, kde se z druhé vlny nabíhajících hráčů trefil přesně střední záložník soupeře – 0:2 (55.minuta). Po jednom závaru před naší brankou ještě obrana vykopávala míč téměř z brankové čáry. Kluci to nevzdávali a snížili po rychlé akci a nechytatelné střele Tomáše Nováčka v 78.minutě – 1:2. V závěru jsme se snažili ještě vyrovnat, ale další naše šance už nebyly úspěšné. Byl to smolný zápas, v zápase si naši hráči dokázali vypracovat více šancí, z toho nejméně 5 gólových, ale bohužel dali jen jednu branku. O výsledku zápasu rozhodla především úspěšnost ve využívání šancí a tam byl bohužel tým Rokycan lepší.