SK Aritma Praha – Starší dorost      4:1 (2:0)

Branky: Novotný

Habrat - Štemberk O., Šťovíček, Sosnovec, Jirák, Chlasták, Novotný, Kočí, Krátký, Hrabák, Krůta R.

Střídali: Macháč P., Hasman, Matoušek

Ve druhém kole jsme zajížděli na hřiště soupeře, se kterým se v minulosti vůbec nedařilo. Naše sestava doznala proti prvnímu kolu čtyři změny, chyběl Láďa Schwarz, naskočil Kuba Kočí, v brance nastoupil Jonáš Habart a do hry šel David Šťovíček. Kluky jsme se před zápasem snažili vyhecovat, nabudit a přesvědčit, že hrát se dá s každým soupeřem a je to jen o tom, jaký fotbal budeme hrát a co na hřišti necháme. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a již v první minutě jsme zahrávali přímý volný kop ze vzdálenosti 25 m od branky domácích. Po velmi povedené ráně míč brankáři vypadl a k dorážce se dostal Pepa Chlasták, který  vybíhal z hranice velkého vápna, nejlépe zareagoval a míč poslal do branky. Naši radost ovšem překazil praporek pomezního rozhodčího a tak stav zůstal 0:0. Hra byla vyrovnaná, domácí trochu více drželi míč, ale hrálo se především ve středu hřiště s velkým množstvím přihrávek domácích na svého brankáře. V 9. minutě jsme udělali chybu v rozehrávce, kde jsme byli pomalí v řešení herní situace, domácí nám míč sebrali a rychle se kombinací dostali k zakončení, po kterém následoval rohový kop. Při této situaci jsme nedůsledně bránili domácí hráče a úplně volný hráč, ke kterému propadl míč, dal pohodlně na 1:0. Po obdržené brance jsme se snažili zpřesnit hru, hrát po zemi a v kombinaci. Hodně našich akcí šlo přes naši levou stranu po ose Sosnovec, Hrabák, Jirák, která z počátku dělala domácím velké problémy a dostali jsme se po ní několikrát k velmi dobrému zakončení, ovšem bez branky. Postupem času domácí zareagovali a tento herní prostor velmi dobře zavřeli. Nám chyběla větší variabilita v řešení a přesun těžiště hry jinam. Hra byla velmi vyrovnaná a převážně se odehrávala od vápna k vápnu. Když už to vypadalo, že do přestávky se na obrazu hry nic nezmění, tak jsme ve 36. minutě vymysleli na pravé straně hloupou chybu v rozehrávce a nabídnutou šanci na laciný gól domácí s radostí využili - 2:0.

O poločasové přestávce jsme se snažili přesvědčit kluky, že zápas určitě není ztracený a máme herně na to jej otočit. Řekli jsme si, že brankář bude hrát výš a blíž k obraně, zmenšíme domácím herní prostor pro kombinaci a dostaneme je pod tlak na rozehrávce. Obraz hry v druhém poločase se podstatně změnil. Kluci dodrželi vyšší postavení, napadání domácích na rozehrávce a snažili se po zisku míče rychle po zemi dostat míč k soupeřově brance a vytvářet si šance. Domácí najednou už neměli takovou jistotu v rozehrávce, hodně míčů museli řešit zpětnou přihrávkou až na brankáře a především začali míče nakopávat za naši obranu, kde je bezpečně posbíral Jonáš. V 56. minutě přinesla tato změna ovoce. Po zisku míče jsme rychle zakombinovali, míč šel na čtyři doteky z nohy na nohu a Martin Jirák nádherným míčem za obranu poslal rozběhnutého Ondru Novotného do čisté šance sám na brankáře, sice lehce zleva, ale Ondra si přesnou střelou na přední tyč se situací nádherně poradil - 1:2. Po vstřelené brance nás bylo plné hřiště a ještě více jsme domácí znervózněli. Velmi dobrou práci po celou dobu odváděl v útoku Kuba Kočí, který byl neúnavný v napadání domácích, ale také v náběhu na naše akce a právě v těchto chvílích se dostal do dvou velmi dobrých šancí. První přišla opět po naší rychlé rozehrávce nahoru od brankáře a krásným míčem za obranu, kdy Kuba byl sám proti vyběhnutému, vysoko hrajícímu brankáři domácích, ale jeho pokus o přehození bohužel nevyšel. Do druhé se dostal svým důrazným napadáním obrany domácích a po vybojování míče chyběla jeho střele větší přesnost a razance. Je škoda, že v těchto minutách zápasu se nám nepodařilo vyrovnat, neboť šance jsme měli a naše hra by si to zasloužila. Fotbal se ale hraje na góly a domácí nám to v 83. minutě připomněli, když se při našem tlaku dostali naší nedůraznou nahrávkou k míči. Následovala rychlá kolmá, na rozběhnutého útočníka do otevřené obrany a lekce z produktivity - 3:1. I zbytek zápasu jsme se snažili odjezdit a ještě zdramatizovat, ale v 88. minutě jsme opět do otevřené obrany dostali na konečných 4:1, což je vzhledem k průběhu především druhého poločasu veliká škoda a výsledek neodpovídá úplně dění na hřišti.

Mužstvo musím za přístup a předvedenou hru pochválit. Bylo to odmakané, fotbalové a je na čem stavět.