[28. 3. 2022 8:42:29]

TJ Sokol Lom – „A“ muži  2:0 (1:0)

Dřevojan – Sosnovec, Brotánek L., Hofman, Krůta M. (72. Kouklík) – Repetný, Hanuš, Dvořák M. (72. Čipera D.), Kdolský, Sirotek (64. Habart M.) – Sochůrek (58. Haas)

Videozáznam utkání: ZDE

Povzbuzeni dvěma výhrami jsme přijeli do Tábora, kde má své zázemí druhý celek tabulky Sokol Lom.  I přes „pouťovou“ nadílku 0:6 z podzimní části sezóny jsme chtěli u velkého favorita bodovat. Bohužel jsme nemohli počítat se zraněným kvartetem Novotný, P. Lípa, Hašek a Krotil. Na lavičce se tak objevil „futsalista“ Matěj Habart.

Domácí chtěli napravit porážku z minulého kola v Berouně a hned v druhé minutě nebezpečně ohrozili naší branku. Po faulu na pravé straně centroval nebezpečně Grobár a Frizoniho hlavička skončila těsně nad. My jsme odpověděli o minutu později. Po autu na levé straně uvolnil Kdolský Sirotka a jeho centr zblokovala domácí obrana na roh. Ten zahrál Kdolský ostře na první tyč. Brankář Matoušek vyrazil míč jen do hlavy Brotánka, od kterého se dostal k Sochůrkovi, který ho pohotově uklidil do sítě. Bohužel míč se při tom Matějovi otřel o roku a branka nebyla uznána. Domácí byli mnohem více na míči a ve 14. minutě po rychlé kombinaci do pravého křídla centroval nebezpečně Janů, k zakončení se ale nikdo z domácích neprotlačil. V 16. minutě našel dlouhým míčem Kdolský na levém křídle Sirotka, jeho ostrý centr před bránou nikoho nenašel. I dále se pokračovalo v kvapíkovém tempu. Hned v další minutě kopali domácí dva rohy za sebou, ale naše obrana je k přímému ohrožení branky nepustila. Naopak k míči se dostal Repetný, který našel dlouhým míčem Sochůrka. Ten potáhl míč na pravé straně a poslal do leva na volného Sirotka. Marka zradil první dotyk a domácí obránce ho v poslední chvíli zablokoval. Ve 25. minutě měl úvodní gól na hlavě domácí kanonýr Musiol. Po rohu z levé strany dostal na penaltě trochu prostoru, zamířil však vedle pravé tyče. I na tuto šanci jsme měli odpověď. Opět zafungovala spolupráce Kdolský - Sirotek, ale i tentokrát se k Markovu centr nedostal nikdo z našich hráčů a domácí odvrátili na roh. Další velká šance Lomu přišla hned po dvou minutách. Kapitán Neužil vystřelil tvrdě z 20 metrů, Dřevojan vyrazil k Musiolovi a proti jeho zakončení vytáhl Lukáš refelexivní zákrok levou nohou. Ve 34. minutě zahrával z levé strany trestný kop Kdolský. Po ostrém centru před bránu se k míči dostal Brotánek, patičkou posunul na Hanuše a jeho zakončení vykopnul obránce z prázdné brány. Hned další akce na druhé straně přinesla centr z pravého křídla a pohotový zákrok Dřevojana po zakončení na zadní tyči. Následoval roh, po kterém jsme přešli do dalšího brejku, kdy Dvořák dal doprava na Repetného, ten chtěl dát do sóla na Sochůrka, ale přihrávku zachytil poslední domácí obránce. Ve 40. minutě jsme váhali s rozehrávkou na pravé straně, míč získal Musiol a po zaseknutí poslal míč před bránu. Tam dobíhal Sosnovec s Frizonim, který se po lehkém kontaktu rameno na rameno skácel k zemi. Míč se po dorážce do tyče dostal do rohu hřiště. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře a teprve po teatrální gestikulaci brazilského hráče ukázal na penaltový puntík. K zahrání pokutového kopu se postavil Musiol a s přehledem otevřel skóre - 1:0. V poslední minutě poločasu ještě zastavil před vápnem žlutým faulem Hofman rychlou akci domácích. Míč po trestném kopu Frizoniho skončil jen těsně nad bránou. Diváci viděli zajímavý poločas. Domácí byli hodně na míči a vytvářeli si řadu příležitostí, které naše obrana spolehlivě odvracela. Na druhé straně jsme se snažili o rychlé brejky a hlavně Sochůrek se Sirotkem dělali obraně velké problémy. Bohužel ve finální fázi nám chyběla větší kvalita. Velká škoda, že jsme naší chybou nabídli domácím akci, po které následovala sporná penalta. Kdybychom šli do druhého poločasu za nerozhodného stavu, byla by šance na body určitě velmi reálná.

Druhá půlka začala podobně, jako končila první. My jsme zlobili po rychlých křídelních výpadech, domácí drželi, míč k vyloženým šancím jsme je ale nepouštěli. V 50. minutě jsme odvrátili roh, míč se ale dostal zpět ke Grobárovi, jehož ostrý centr na první tyč skončil po důrazném zakončení vedle. Z protiútoku se dostal míč přes Dvořáka ke Kdolskému, jehož centr byl z tečovaný na roh. Ten rozehrál nebezpečně Hanuš, k zakončení se ale nikdo z našich neprotlačil. Následoval Krůtův aut na levé straně, Dvořák se protáhl podél koncové čáry a přesně našel Sochůrka. Matěj posunul na lépe postaveného Kdolského a jeho pohotová střela levačkou šla jen těsně vedle pravé tyče. Hra se přelévala ze strany na stranu, na pravé straně dělal domácí obraně velké problémy rychlý Repetný. V 60. minutě ho uvolnil Kdolský, ale Jarda střílel nepřesně. V 66. minutě podnikli domácí rychlý útok po pravém křídle, Rabiňák našel před brankou Frizoni, který ve skluzu protlačil míč do branky - 2:0. V 71. minutě opět akce dvojice Kdolský - Repetný. Jarda se zbavil obránce, přesně našel na středu Haase, ale jeho střelu zblokoval domácí stoper. V 76. minutě jsme předvedli krásnou akci na levé straně. Střídající Čipera s Habartem rozjeli útok z naší poloviny. Do kombinace  na jeden dotek se následně zapojili i Kdolský s Hanušem. Čipera pak na rohu vápna hezky posunul na Habarta, ten dal pod sebe na Kdolského, který byl na penaltě úplně sám, bohužel přihrávka nebyla úplně přesná a zakončení na dlouhou nohu bylo zase zablokované. V 90. minutě měli ještě nadějnou situaci domácí, když se ve vápně dostal k zakončení Musiol a jen o kousek minul levou tyč branky.

V zápase jsme byli domácím důstojným soupeřem. Fotbalově nás určitě převyšovali, ale jednoduchou hrou na rychlé brejky jsme jim dělali problémy až do poslední minuty. Výborně pracovala obrana, bohužel jedna větší chyba před poločasem přinesla domácím vedení a klid do druhého poločasu. Zvláště ve druhé půli jsme překvapivě zahrávali celou řadu rohů, kde nám citelně chyběl Ondra Novotný.  Právě případný gól po standardce nám mohl pomoci k bodům, jako se nám to povedlo v Soběslavi. Pozápasová pochvala od domácích za sympatický výkon jistě potěší, ale body k záchraně nám nepřinesla.

V dalším zápase nás čeká hlavní aspirant postupu a vedoucí tým tabulky Přeštice. S našimi fanoušky v zádech budeme chtít překvapit a získat nějaké body. Přijďte nás povzbudit v neděli 3.4. od 16:30.