[27. 5. 2015 19:17:02]

27.kolo KPMD, středa 27.5.2015, Hořovice

Hořovice – Ml.dorost    5:1 (2:0)

G: Glogar

Glogar (2.poločas Žirovnický) – Kejha, Čipera, Mašek, Vlásek – Klíma, Stibor, Počepický, Lhota, Žirovnický – Procházka
Střídali: Souček, Křížek

Kdo četl komentář k utkání staršího dorostu, tak je v obraze a tuší co se dělo. Z různých důvodů chybělo pro středeční dohrávku 27.kola oběma dorostům několik lidí, a tak do Hořovic odcestovalo celkem pouze 19 hráčů (5 starších!). Což samozřejmě znamenalo, že většina kluků musela nejdříve hrát těžké utkání za starší. V tomto zápase navíc došlo ještě ke zranění F.Hofmana a plány na nějaký velký výkon byly pryč. K utkání jsme prakticky museli přistoupit stylem, že do toho kluci půjdou naplno a co vydrží, to vydrží. Hned ve 4.minutě mohli jít domácí do vedení, ale skvělým zákrokem se blýskl T.Glogar. V 5.minutě se dostával do šance J.Klíma, ale ze strany zakončoval slabě. V 9.minutě se domácí družstvo ujalo vedení, když se krásně trefilo z trestného kopu – 1:0. V 19.minutě musel pro zranění střídat V.Vlásek, kterého nahradil T.Souček. V 26.minutě se v obrovské šanci objevil J.Žirovnický, který bohužel samostatný nájezd na brankáře zakončil střelou vedle. V 31.minutě to byl naopak opět domácí tým, který se dokázal prosadit, když po centru ze strany na nabíhajícího hráče to bylo 2:0. Naším největším problémem v první části byla nepřesná finální přihrávka, protože prakticky z každého našeho útoku se mohla klidně narodit příležitost. Je ovšem pravda, že to z velké části bylo způsobeno tou únavou a klukům se dalo těžko něco vytýkat. O poločase jsme se rozhodli posílit útok, kam přešel T.Glogar, do branky šel J.Žirovnický a v obraně jsme hráli pouze na „tři“. Kluci se o přestávce nahecovali a nabrali zbytky sil, což bylo vidět hned po výkopu. Praktický z první akce se do velké šance dostal T.Glogar, ale bohužel neproměnil. O minutu později už byl ovšem úsěpšný a vrátil nás do hry – 2:1. V 48.minutě mohl tentýž hráč skóre srovnat, když si naběhl na centr T.Procházky, ale zblízka nastřelil pouze brankáře. Utkání se zlomilo v 57.minutě, kdy se soupeři podařilo využít naší otevřené hry a bylo to 3:1. V tuto chvíli už bohužel velká část našich neměla síly na návrat zpátky a spíše jsme se tedy pokoušeli ve větším počtu ještě něco vymyslit vepředu. V 60.minutě vystřídal V.Křížek totálně unaveného J.Lhotu. Závěrečných patnáct minut už bylo jasné, že je o výsledku rozhodnuto a z naší strany to bylo spíše čekaní na konec. Hořovicům se ještě podařilo vstřelit dvě branky a utkání skončilo naší prohrou 5:1. Je velká škoda, že k této situaci s malým počtem hráčů došlo zrovna ve chvíli, kdy jsme ve hře o přední místa v tabulce, ale na druhou stranu v mladší dorostu nejde jen o výsledky. Klukům tentokrát nemůžu nic vytknout, protože odehráli zápas na pokraji vyčerpání, zranění a až do konce ukázali velkou vůli bojovat za což jim děkuji.