Neproměňování 100% šancí rozhodlo o naší porážce

[24. 9. 2018 7:09:10]

Mariánské Lázně – „A“ muži    2:1 (1:0)

Glogar - Kdolský, Vystyd, L.Brotánek, P.Lípa, D.Krůta (78.V.Lípa), K.Kvěch, M.Dvořák (75.L.Matoušek), Soldát, Němec, Senft

Fotogalerie z utkání: ZDE (D.Štverák)

Tatran odjel do Mariánských Lázní pro body. Ale přes herní převahu po celý zápas jsme si odvezli porážku. Mužstvo Mariánských Lázní byl nejslabší soupeř, proti kterému jsme zatím na podzim nastoupili. Během pěti minut jsme měli vést dva nula. Nejdříve přišla první šance ve druhé minutě, Soldát poslal dlouhý míč na Němce, ten nahrál Senftovi, ale ten trefil jen hráče. V 5.minutě jsme kopali dva rohy, ten druhý po pěkné akci Dvořáka, Krůty a Kvěcha, kterou zakončoval Kdolský střelou na přední tyč v ideální výšce pro brankáře a byl z toho jen hezký zákrok. V 7.minutě zakončoval Dvořák nad. Ve 12.minutě utekl Lípa, šel po brankové čáře, ale nenašel nikoho na zakončení. Ve 14.minutě se dostali domácí poprvé na dostřel naší branky a Glogar vyrazil míč na roh. Domácí kopli roh tak že Brotánkem nehlídaný Nedbalý hlavou skóroval - 1:0. Domácí kopali v 21.minutě trestný kop, který zlikvidoval Glogar. Ve 25.minutě zabojoval Němec a dal šanci vyrovnat Kdolskému, ale jeho střela na zadní tyč šla těsně vedle. Ve 35.minutě Němec vyrovnal, ale pomezní rozhodčí bohužel signalizoval ofsajd. Ve 37.minutě se ocitl ve čtverci Kdolský, ale brankář včas vyběhl a našemu hráči nedovolil skórovat. Vzápětí vychytal unikajícího hráče Glogar. Další obrovská šance se zrodila ve 40.minutě, ale Němec místo aby si míč zpracoval, zbrkle šanci zahodil. Druhý poločas začal jako první velkou šancí Senfta, ale míč šel opět nad. V 52.minutě šel sám Krůta a místo střely se pokoušel brankáře obejít a tím se sám vytlačil ze šance. Vzápětí ale poslal míč na Senfta a ten si tentokrát poradil i brankářem a vyrovnal na 1:1. O strhnutí vedení na stranu Tatranu se pokoušel Soldát a po rohu Vystyd. V 70.minutě se dopustil chyby Krůta a domácí hráč měl středem hřiště volnou dálnici, kterou využil ke vstřelení branky na 2:1- střelcem byl Lattisch. Hned po rozehrání jsme mohli vyrovnat, Dvořák kopal roh na Vystyda a od něj putoval míč do branky, kde stál domácí bek a míč odkopl. Od této chvíle, to znamená 20 minut, se už pořádně nehrálo, když domácí chytře natahovali čas a zdržovali, čímž nám nedali moc šanci ještě vyrovnat. Herně jsme domácí jednoznačně předčili, ale v koncovce zklamali. Domácí za celý zápas nebyli schopní nás zatlačit, ani na pět minut. O to víc nás mrzí ztráta bodů.

V neděli proti SK Rakovník máme co napravovat. Zápas začíná v 16.00hod.