5. mistrovské utkání: 27.9.2015 (hřiště: Na Ostrově)

ČLU Beroun – Ml.dorost       0:4 (0:1)

G: Čipera, Bláha, Čejda, Počepický

Nováček – Hrbek, Glogar, Počepický, Kejha – Křížek (41.Plachý), Bláha, Žirovnický, Čipera – Čapek (51.Kopp), Čejda

V tomto utkání byli naší mladší dorostenci favoritem a také se to hned od prvních minut na hřiště projevovalo. Kluci se dostávali do mnoha šancí a soupeře jasně přehrávali. Na druhou stranu je potřeba říci, že se nejednalo o žádný pěkný zápas, protože hře chybělo tempo a lehkovážným přístupem jsme dovolili  i domácím několikrát zahrozit. V 2.minutě naše střelecké trápení začal D.Čipera, který zblízka mířil už do prakticky prázdné branky, ale domácí brankář se dokázal zázračně přesunout. V 8.minutě hlavičkoval těsně nad D.Čejda, který si naběhl na centr od D.Čipery. V 10.minutě zahrával M.Bláha trestný kop z 16 m, ale brankář dobrou střelu vyškrábl na roh. V 13.minutě našel M.Kejha pěkným centrem V.Křížka, ale ten mířil vedle. V 20.minutě individuální průnik D.Čejdy, ale střela pouze do brankáře. V 21.minutě jsme se konečně dočkali, když se krásnou střelou za vápnem prezentoval D.Čipera a míč zapadl k tyčce – 0:1. Branka ovšem jako by kluky ukolébala, a hra se dále odehrávala většinou jen ve středu pole. V 38.minutě navíc přišlo velké zaváhání M.Počepického a T.Nováček v naší brance musel pohotově zachraňovat poločasové vedení. O přestávce vystřídal V.Křížek a na hřiště se dostal J.Plachý. Po přestávce se všem vrátilo do starých kolejí a opět jsme si vytvořili velký tlak. V 45.minutě se ve stoprocentní šanci ocitl A.Čapek, ale asi ještě teďka neví, proč nastřelil jen brankáře. V 51.minutě nahradil R.Kopp právě A.Čapka. V 53.minutě se nám podařilo vstřelit druhou uklidňující branku, když se po centru od M.Kejhy prosadil sváteční střelec M.Počepický – 0:2. V 68.minutě obrovská šance domácích, ale D.Glogar zachránil už překonaného brankáře odkopem z brankové čáry. V 74.minutě prostřelil vše co mu stálo v cestě M.Bláha – 0:3. Konečnou podobu dostal výsledek v 78.minutě, kdy se trefil D.Čejda po centru střídajícího R.Koppa – 0:4. Branek jsme mohli v tomto zápase vstřelit daleko více, ale je na druhou stranu všichni víme, že proti urputně bránícímu mužstvu se hraje vždy špatně. Kluci během zápasu vystřídali několik fází, kdy chvíli hráli dobře a pak zas dost špatně. V dalších zápasech s těžšími soupeři se budou muset těchto výkyvů vyvarovat.