Mladší dorost se v okresním derby radoval z výhry

22.kolo KPMD, sobota 18.4.2015, Příbram (tráva II)

Sp.Příbram – Ml.dorost    1:2 (0:1)

G: Hrubý 2

Dřevojan – Hofman, Čipera, Mašek, Vlásek (25.Novák) – Žirovnický (60.Plachý), Hrubý, Procházka, Klíma (67.Křížek) – Souček (50.Lhota), Glogar

Do okresního derby jsme nastupovali z druhého místa tabulky, právě před Spartakem Příbram. V případě výhry bychom si tak tuto pozici mohli pojistit. Na podzim jsme s tímto soupeřem těsně prohráli, ale tentokrát byli kluci odhodláni to Spartaku vrátit. Sestavu jsme již tradičně slepovali na poslední chvíli po utkání starších, kde opět nastoupilo celkem 8 hráčů věkem z mladšího dorostu. Hned od začátku utkání bylo znát, že se jedná o zápas dvou předních týmů, protože tempo bylo vysoké a oba dva týmy předváděly příkladnou bojovnost. Do první větší šance se v 8.minutě prodral T.Glogar a z úhlu nastřelil břevno. V 20.minutě zahrozili i domácí, ale F.Dřevojan skvěle vyrazil na roh. V 25.minutě přišlo první vynucené střídání, když unaveného a zraněného V.Vláska (90 minut za starší) nahradil M.Novák. V 26.minutě se krásně do velké šance prokličkoval J.Hrubý, ale golman si s jeho střelou i následnou dorážkou T.Součka poradil. O minutu později nebezpečná situace před naší brankou, kterou na poslední chvíli vyřešil opět F.Dřevojan. V 30.minutě se poprvé měnilo skóre a k naší radosti míč skončil po dalším výborném individuálním průniku J.Hrubého v brance domácích – 0:1. V 50.minutě nahradil T.Součka, který odevedl dobrou práci (hlavně ve sklepávání míčů hlavou), J.Lhota. V 60.minutě přišel na hřiště J.Plachý, který vystřídal J.Žirovnického. Úvod druhé části se hrál jinak bez výraznějších příležitostí před oběma brankami. Až v 65.minutě, vlastně z ničeho nic, poslal T.Glogar přihrávkou šajtlí do úniku J.Hrubého a ten se podruhé nemýlil – 0:2. O chvíli později došlo v našem mužstvu k poslednímu střídání, když J.Klímu nahradil V.Křížek. V 72.minutě si Spartak vypracoval obrovskou šanci ke vstřelení kontaktní branky, ale míč naštěstí opět skončil mimo. Když už se zdálo, že se nám podaří ustát závěrečný tlak hráčů Příbrami, a že si F.Dřevojan připíše další čisté konto, tak se domácím podařilo střelou na zadní tyč snížit na 1:2. Prakticky ihned po rozehrávce se ovšem naplnila hrací doba a tím pádem jsme soupeři oplatili výsledek z podzimu. Celé mužstvo musím tentokrát pochválit za předvedenou bojovnost a nasazení, na kterém bylo vidět, že se hraje velmi prestižní duel. O to víc musím ocenit kluky, kteří šli do utkání po nepovedeném duelu starších. Z jednotlivců si tentokrát největší pochvalu zaslouží J.Hrubý, M.Novák, F.Hofman a brankář F.Dřevojan. V příštím kole hostíme na domácím hřišti dalšího těžkého soupeře, když se utkáme s SK Rakovník.