„A“ muži – Mariánské Lázně 3:2 (1:1)

Glogar - Repetný, Vystyd, Brotánek, Lípa, Krůta, Kdolský, Dvořák, Soldát, Němec, Haas (81.Senft)

Fotogalerie z utkání: ZDE (D.Štverák)

Videozáznam: ZDE

Do mužstva se po zranění vrátili Kdolský a Repetný a na výkonu Tatranu to bylo znát. Začátek zápasu byl ovšem z obou dvou stran opatrný. První velkou chybu udělali hráči Tatranu, když si hráči dávali přednost a ztratili míč. Vzniklou situaci řešili obránci faulem. Hosté kopali trestný kop ze vzdálenosti dvaceti metrů proti středu branky. Hostující Drahorád poslal přesně míč přes zeď do branky a poslal hosty do vedení 0:1. Hráči Tatranu odpověděli zvýšenou aktivitou a hned z toho byla tutovka. Dvořák zahrával rohový kop a naservíroval míč Brotánkovi na hlavu, ale toho opustilo střelecké štěstí z podzimu a míč skončil vedle branky. Ve 13. minutě musel hostující brankář likvidovat na dvakrát bombu Haase. V 19. minutě kopal Tatran dva rohy, při druhém posunul Haas míč do střelecké pozice Dvořákovi, ale ten poslal na branku jen slabý pokus. Další obrovská šance se urodila ve 24. minutě, to vyslal tvrdou střelu na branku Kdolský, hostující brankář konečky prstů za pomoci tyče míč vyrazil na Krůtu, ten posunul míč úplně volnému Haasovi, který ho ale nedokázal usměrnit do prázdné branky. Další šanci měl Haas ve 31. minutě, ale opět si vylámal zuby na brankářovi, který jeho střelu vyrazil. Sám Haas mohl v prvním poločase zaznamenat hatriick. Tatran se vyrovnání do konce poločasu dočkal. Ve 43. minutě po pěkné akci přiťukl Dvořák míč rozeběhnutému Kdolskému a ten nechytatelnou střelou vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas začal rohem Tatranu. Kdolský našel hlavu Lípy a ten poslal Tatran do vedení 2:1. Velký podíl na brance má i Němec, který proběhl před brankářem a ten míč uviděl až v brance. Tatran chtěl přidat další branku, ale závary před brankou hostů po většinou končily v rukou brankáře. V 55. minutě nás podržel Glogar, který chytil tutovku. Hosté se dočkali vyrovnání v 64. minutě po kopu z rohu, když zůstal na zadní tyči neobsazený Kravar a pohodlně hlavou vyrovnal na 2:2. O deset minut později mohli jít po úniku hosté do vedení, ale Glogar byl proti. Hosté začali tahat čas a chtěli si odvést nějaký bod, ale hráči Tatranu byli proti. V 90. minutě už se příznivci Tatranu po střele Kdolského radovali, ale hostující hráč stačil míč vyrazit na roh. Ten šel zahrávat Kdolský, poslal míč na zadní tyč na hlavu Lípy a ten poslal míč přes celou branku do sítě - 3:2. Tatran si za aktivitu po celý zápas výhru zasloužil. Za zmínku stojí fakt, že jsme obě lázeňská mužstva (Karlovy Vary, Mariánské lázně) porazili v tomto ročníku jak doma, tak venku. Za předvedený výkon si zaslouží mužstvo velkou pochvalu, což po zápase ocenili i diváci bouřlivým potleskem. Nejlepší byl dvougólový střelec Lípa a Kdolský, který byl dokonce u všech našich branek. U hostů se nám líbil výkon brankáře Jacka-Lysák Ondra. Další zápas sehraje Tatran v sobotu v Plzni, kde se s Petřínem utká netradičně dopoledne od 10.15 hod.