I další dva přípravné zápasy staršího dorostu byly bohaté na branky

Nejdříve jsme se střetli s účastníkem divize Tempem Praha a v generálce na divizi jsme na Tavernách hostili Milevsko.

Přípravné utkání, neděle 6.8.2017, hř. Taverny

St.dorost – Tempo Praha   3:11 (0:8)
G: Matoušek 2, Žirovnický
(A: Čejda, Matoušek)

Kubánek – Hrbek, Žirovnický, Kouklík, Křížek – Čejda, Matoušek, Bláha, Vyskočil, Chalupecký – Krameš

Není potřeba příliš rozebírat, protože výsledek říká vše. Bohužel ani k tomuto utkání jsme se ani zdaleka nesešli v plné síle a nakonec jsme neměli ani náhradníka. Do zápasu jsme šli se změnou v rozestavení, kdy jsme zkoušeli hru na dva defenzivní záložníky a jednoho spíše ofenzivního, který měl doplňovat osamoceného útočníka. Bohužel ukázalo se, že na tento styl hry nejsme vůbec zvyklí a působilo to spíše chaos na hřišti, než aby to přineslo zlepšení hry ve středu pole směrem dozadu, což nám dělalo v předchozích utkáních problémy. Do druhé části jsme už opět nastoupili v klasickém 4-4-2. Soupeř nás po celý zápas přehrával hlavně v rychlém přechodu do útoku, když naši hráči hráli příliš ofenzivně a nestačili se vracet. Většinu branek jsme dostali po dlouhých balonech za obranu, případně po rychlé průnikové přihrávce do otevřené obrany. V druhém poločase se již hra částečně vyrovnala a byly tam i krátké pasáže, kdy jsme soupeře přehráli. Musíme si ovšem přiznat, že to bylo hodně způsobeno tím, že soupeř sestavu značně prostřídal a navíc pod dojmem vysokého vedení už nehrál úplně naplno, jako v první části. Utkání nám jasně ukázalo, že někteří soupeři v divizi budou velmi silní a pokud nenastoupíme v co nejsilnější sestavě a všichni hráči nepodají zodpovědný výkon, tak se jen těžko bude hrát o slušný výsledek.

--------------------------------------------------------------------------

Přípravné utkání, neděle 13.8.2017, hř. Taverny

St.dorost – Milevsko  6:2 (2:1)
G: Matoušek 4, Všetečka, Krameš
(A: Všetečka 3, Čejda, Nováček)

Kubánek – Hrbek, Žirovnický, Glogar, Křížek – Čejda, Všetečka, Bláha, Vyskočil – Nováček, Matoušek

Střídali: Kopp, Krameš, Chalupecký

Již tradičně jsme poslední zápas před novou sezónou sehráli proti Milevsku. Tentokrát jsme již měli k dispozici více hráčů, ale stále nám několik kluků (hlavně v obraně) chybělo. Od prvních minut jsme se snažili o kombinační hru a dařilo se nám více kontrolovat míč. Bohužel netrvalo to dlouho a naše obrana si nepohlídala situaci, na kterou jsme v kabině před utkáním upozorňovali, a soupeř vedl po rychlém brejku 0:1. Do přestávky se nám ovšem naší herní převahu podařilo vyjádřit gólově a otočili jsme na 2:1, když branky vstřelili L.Matoušek a Z.Všetečka. Vstup do druhého poločasu se nám povedl a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Střelecky se dařilo hlavně L.Matouškovi, který v 52., 55. a  59.minutě přidal další tři branky. Šestou naší branku vstřelil v 63. Minutě A.Krameš. Od této chvíle se naše hra dost zhoršila, kluci začali zkoušet těžká řešení, došlo k prostřídání a do šancí se spíše dostával soupeř. V 77.minutě Milevsko upravilo na konečných 6:2. Celkově by se dal zápas zhodnotit pozitivně a hlavně výkony některých jednotlivců jsou příslibem do nové sezóny. Na druhou stranu i tentokrát jsme měli docela časté okýnka v naší defenzivní hře, ale ve chvíli až se obrana ustálí a sejde v plné síle, tak by se to mělo zlepšit. Z jednotlivců bych nejvíce vyzdvihl spolehlivý výkon brankáře M.Kubánka, D.Glogara na pozici stopera, Z.Všetečku (1 + 3) a L.Matouška, který vstřelil 4 branky.