21. mistrovské utkání: 14.4.2018 (hřiště: Tatran)

Starší dorost – SŠ Plzeň  1:1 (0:1)       na penalty 4:1
G: Matoušek
(A: Nováček)

Kubánek (67.Dřevojan) – Hrbek (46.Bareš), Čejda, Doubrava (87.Kopp), Machovský – Kouklík, Bláha (64.Ja.Kouklík), Matoušek, Čipera – Nováček, Všetečka (46.Sochůrek)

Fotogalerie z utkání: ZDE

V 21.kole dorostenecké divize nás čekal zápas se Sportovní školou Plzeň, která se v poslední době vyšvihla v tabulce směrem nahoru. Na podzim jsme na jejich hřišti nešťastně ztratili všechny body v závěrečných minutách, a tak jsme tentokrát chtěli o body soupeře obrat my. Vzhledem k velmi rozsáhlé marodce jsme v tomto utkání museli více využít kluků z mladšího dorostu. Úvod zápasu byl opatrný z obou dvou stran a bylo vidět, že nikde nechce udělat chybu. Bohužel v 5.minutě jsme se jí dopustili my, konkrétně D.Čejda, který nedokázal odhlavičkovat dlouhý míč a hostující útočník neomylně zakončil samostatný nájezd na branku – 0:1. Po vstřelení gólu byli hosté aktivnější a měli více ze hry. V naší hře bylo hodně nepřesností a špatně vyřešených situací. Postupem času se ovšem hra vyrovnala a v závěru první části už jsme se do zakončení dostávali více my. V 33.minutě se T.Nováček pěkně natlačil do vápna před obránce a ten ho fauloval. Následnou penaltu ovšem L.Matoušek neproměnil, když se skvělým zákrokem blýskl hostující brankář. Druhou obrovskou šanci na vyrovnání měl tentýž hráč v 44.minutě, když se po akci D.Čejdy dostal k míči přibližně 12 metrů od branky, ale jeho střela skončila těsně vedle zadní tyče. Těsně před poločasovou přestávkou se nešťastně zranil náš brankář M.Kubánek. Hned od prvních minut druhé části jsme se snažili pokračovat v tlaku a vytváření dobrých pozic. V 47.minutě se k odraženému míči po rohovém kopu dostal M.Bláha, ale jeho zakončení brankář zneškodnil. V 56.minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, když se z několikáté šance konečně prosadil L.Matoušek, po přihrávce od T.Nováčka – 1:1. Branka naše kluky ještě více povzbudila a v následujících minutách jsme se dostali do velkého tlaku. Bohužel žádnou z nadějně rozjetých akcí se nedařilo dotáhnout až do koncovky. V 69.minutě dostal žlutou kartu (10 minut vyloučení) T.Nováček a soupeř dokázal této výhody využít k tomu, aby se dostal z pod našeho tlaku a snažil se více útočit. V 76.minutě dokonce přišla jeho stoprocentní příležitost a bylo obrovské štěstí, že zakončení jednoho z útočníků mířilo těsně vedle branky, kterou už v té chvíli hájil L.Dřevojan, který nahradil zraněného M.Kubánka. V 80.minutě se mělo měnit skóre na druhé straně. D.Čipera našel krásnou ulicí L.Matouška a ten už měl před sebou jen hostujícího brankáře, kterého se pokusil obstřelit, ale bohužel zamířil těsně nad branku. V 83.minutě se probíjel do vápna střídající M.Sochůrek, ale z velkého úhlu nedokázal míč poslat do odkryté branky. V 90.minutě ještě viděl žlutou kartu D.Čejda. Zápasy tedy skončil remízou a o bodu navíc musel rozhodnout penaltový rozstřel. Výborně se v něm opět představit L.Dřevojan v naší brance, který dokázal zlikvidovat hned první dva pokusy soupeře. Naopak za nás nikdo nemýlil (Matoušek, Kopp, Sochůrek, Nováček) a na penalty jsme vyhráli 4:1. Dva body z tohoto utkání jsou velmi cenné a kluci si je za předvedenou hru rozhodně zaslouží. Opravdu jako velmi důležité se dnes ukázalo, že jsme měli na lavičce kvalitní kluky z mladšího dorostu, kteří když přišli na hřiště, tak naší hru oživili a nehrozilo, že bychom střídáním oslabovali. Pokud bych měl někoho chválit jednotlivě, tak musím opět aktivní útočnou dvojici Matoušek – Nováček, i když kvalita zakončení tam tentokrát chyběla. Za zmínku stojí i výkon mladšího dorostence M.Doubravy, který odehrál na pozici předstopera celý zápas a i zbývající mladší, kteří do utkání naskočili. Podařený zápas má za sebou také Jo.Kouklík, který nejdříve hrál pravou zálohu a poté stopera. Další utkání hrajeme v sobotu  21.4.2018 na Dobříši.

-----------------------------------------------------------------------------------

Mladší dorost – SŠ Plzeň  5:0 (3:0)