MFK Dobříš – „A“ muži 1:2 (1:0)

Capouch - Řehák, Vystyd, Brotánek, Repetný (65.Hofman), Hájek (90.Krůta), Kdolský, L.Matoušek (69.Kvěch), Soldát, Senft, Němec

Fotogalerie z utkání: ZDE (David Štverák)

Videozáznam: ZDE

K derby odjelo naše mužstvo postižené velkou marodkou. Pro zranění chyběli Haas, Čejda, Sirotek, Valenta a nebyl také Dvořák. A tak trenér povolal dorostence Matouška, Hofmana a Krůtu. 450 diváků, z čehož velká část byla ze Sedlčan, vidělo ze začátku zápasu nervózní derby. Přesto, že obě mužstva už neměla problém se záchranou, tak to na hřišti nebylo vidět. Tatran začal zápas aktivně a už ve třetí minutě trefil Matoušek tyč. Ve 12. minutě po akci Repetný Němec střílel Hájek přes celou branku těsně vedle. Domácí odpověděli rohem, který naše obrana bez problému odvrátila. Vzápětí Repetný uvolnil Němce a ten slabou střelou nevyplašil domácího brankáře. Ve 28. minutě Kdolský uvolnil Hájka a ten střílel na přední tyč, ale opět vedle. Ve 30. minutě propadla naše obrana, Hájka po vhozeném autu obešel Dort, nahrál přes celé pokutové území na úplně volného Šraina a ten skóroval - 1:0. Byla to první střela domácích na naší branku. Hráči Tatranu, přestože měli více šancí, tak nehráli v prvním poločase dobře. Prohrávali osobní souboje, byli daleko od hráčů, kupili nepřesné přihrávky, prostě bylo v naší hře hodně nervozity. To se v druhém poločase po důrazné domluvě změnilo a naše hra se výrazně zlepšila. Vyrovnat už jsme mohli ve 47. Minutě, když Němec utekl, nahrál Soldátovi a ten našel pod sebou v pokutovém území Kdolského, jenže bohužel jeho střela šla nad. Michal si zpravil chuť v 61. minutě, když zahrával trestný kop. Pěkně kopnutý míč z 30 metrů skončil v šibenici - 1:1. Za tři minuty bylo ještě veseleji, Řehák vysunul Němce, ten utekl domácí obraně a přesně nahrál Senftovi do pokutového území - Tomáš se rychle obtočil kolem beka a levačkou nekompromisně zavěsil na 1:2. Bez úspěchu se pokoušeli navýšit skóre Soldát, Kdolský a Němec. Domácí hrozili ze standardních situací. V 89. minutě se při jedné takové vyznamenal Capouch, který vytáhl na roh míč směřující do naší branky. Tatran si za druhý poločas vítězství zasloužil. Poskočili jsme na šesté místo a v tabulce pravdy máme plus dva body. Tatran se tímto vítězstvím pasoval na druhé nejlepší mužstvo příbramského okresu. Chválím mužstvo za zlepšený výkon ve druhém poločase, jedničkami byli Capouch a Řehák. Dobře zahráli i naši dorostenci, a tak se nemusíme zatím bát o budoucnost našeho mužstva. Další obrovskou pochvalu zaslouží naši příznivci, kteří vytvořili výbornou atmosféru a dokázali fandit po celý zápas. Nutno říci, že takhle jsme je ještě neviděli fandit ani na našem hřišti a i díky jim jsme přivezli tři body. Další zápas hrajeme v neděli od 17.00 hod. proti Malši Roudné.