"Áčko" vybojovalo dva body za výhru na penalty

„A“ muži - Petřín Plzeň   0:0 /penalty 6:5/

Capouch – Hofman (73.Krůta), P.Lípa, Brotánek, Repetný (46.J.Čejda), Soldát, Kdolský, Dvořák, Sirotek, Hájek (46.V.Lípa), Němec

Fotogalerie: ZDE (D.Štverák)

Videozáznam utkání: ZDE

Soupeř přijel do Sedlčan s úmyslem rozkopat naše mužstvo a odvézt si minimálně bod. Tento záměr se mu povedl. Našim hráčům se hraje dobře proti soupeři, který chce hrát fotbal a to Petřín vyloženě nechtěl. Přesto jsme si šance vytvářeli, ale bohužel v koncovce nebyl patřičný důraz. Jako příklad uvádím 28. minutu, kdy se nádherně u brankové čáry uvolnil Dvořák a před brankou našel Němcovu hlavu. Brankář ovšem jeho zakončení s námahou vyrazil před sebe, ale nikdo z našich hráčů míč do prázdné branky nedopravil. Ve velké šanci se ocitl i Soldát, ale trefil jen hostující hráče. O zakončení se pokoušeli dále Sirotek, Kdolský, Repetný a Dvořák. Tentokrát jsme se neprosadili ani po rozích, protože hosté stačili všechno odhlavičkovat. Hosté ohrozili v prvním poločase naší branku až ve 41. minutě a hned musel jejich nebezpečnou hlavičku vytáhnout Capouch na roh. Hned na začátku druhé půle měli hosté druhou a nutno říci, že obrovskou gólovou příležitost, když plzeňský hráč nedokázal trefit odkrytou branku a míč skončil nad břevnem. Hned z protiútoku jsme mohli jít do vedení, po akci Němce, střílel střídající Venca Lípa těsně vedle. Tento hráč měl později na hlavě po standardce gól, ale míč šel těsně nad. V 74. minutě vystřelil na branku hned po svém příchodu na hřiště Krůta a byl z toho roh, po kterém zabránil brance hostující hráč, který stál v brance. V závěru měl gól na kopačce Dvořák, ale trefil po zemi jen do vybíhajícího brankáře. A tak přišel na řadu penaltový rozstřel. Soldát proměnil a hostující kapitán Bednář trefil břevno. Brotánek proměnil a Tatran vedl 2:0. Vzápětí hosté snížili na 2:1, Němec vysoko přestřelil a hosté vyrovnali - 2:2, potom se střelci do šesté série nemýlili, za nás proměnili Krůta, Kdolský, Lípa Václav. V sedmé sérii byl úspěšný Dvořák a Capouch chytil pokus hostů, což znamenalo bod na víc pro Tatran. Trenér Láďa Šach neměl k dispozici zraněné hráče z Mariánských Lázní Vystyda (postranní vazy v koleně), Kvěcha (nakopnutý nárt) a také Haase (vyloučení za B tým). Mužstvo si pochvalu zaslouží, i když se některým hráčům nedařilo předvést stejně dobré výkony, jako v minulých zápasech. Nejlepší náš hráč byl Pavel Lípa, který výborně nahradil zraněného Vystyda na postu stopera. Další zápas hrajeme v sobotu v Hořovicích od 15.30 hod. a k zápasu jedeme auty.