Áčko napravilo domácí prohru a z Ostrova veze tři body

FK Ostrov – „A“ muži 1:3 (0:2)

Capouch - Čejda, Vystyd, Brotánek, Řehák, Soldát, Hájek (80.Sirotek), Kdolský, Senft, Haas (80.Valenta), Němec

Videozáznam utkání: ZDE

Fotogalerie: ZDE (David Štverák)

Tatran odjel k důležitému zápasu, po ztrátě bodů doma, do Ostrova s odhodláním napravit domácí výpadek. Jenže trenéru Šachovi se omluvil pro nemoc Dvořák, na hory odjel Repetný, z pracovních důvodů nebyl ani Pavel Lípa, a tak na lavičce byli jen dva hráči. Před začátkem zápasu zjistil rozhodčí, že se na trávě nedá hrát, ta byla z devadesáti procent pod vodou, a tak se hrálo na umělce. 249 diváků ve špatném počasí sledovalo zápas z tribuny, která byla proti travnatému hřišti. Kolem umělky není prostor pro diváky. Domácí kopali hned v 5. minutě čtyři rohy za sebou, bez úspěchu. Tatran odpověděl rovněž rohem a Vystyd měl hned na hlavě gól, ale musel by trefit branku. Ve 12. minutě měli domácí šanci, kterou zlikvidoval Capouch a rychlý brejk po přihrávce Němce zakončil brankou Haas, který přeloboval vybíhajícího brankáře - 0:1. V 17. minutě jsme kopali roh - slabá střela Senfta skončila u Brotánka a ten nepochopitelně z metru netrefil branku. Za minutu na to vystihl Němec rozehrávku domácích, postupoval sám a zavěsil - 0:2. O zakončení se pokoušeli dále Senft a Kdolský, ale nejblíže ke gólu měl Hájek, když po pěkné naší akci dostal pod sebe míč od Senfta, ale pod tlakem střílel nad. Domácí jsme v první půli do ničeho nebezpečného už nepustili. Druhý poločas začal pro nás skvěle, protože ve 49. minutě si řekl o zpětnou přihrávku Vystyd, Němec ho vyslyšel a Honza z pětatřiceti metrů vystřelil na branku a domácí brankář viděl míč až v brance - 0:3. Branek jsme mohli dát víc, ale slibné akce jsme nedotáhli do konce. Například Soldát se krásně uvolnil, zatáhl míč k brankové čáře a přihrál pod sebe Haasovi, ale lepší by bylo přihrát úplně volnému Senftovi. V 69. minutě vykopl Capouch míč na Němce a ten sám před brankou míč špatně zpracoval, možná stačilo ho posunout hlavou vedle vybíhajícího brankáře. Po další našem rohu hlavičkoval Vystyd nad branku. Potom domácí dvakrát přehráli naší levou stranu a centry proletěli přes celou branku a na zadní tyči zachraňoval Čejda. Capouch nakonec neudržel čisté konto, když v 80. minutě udělal stejnou chybu jako v domácím zápase, zakřičel si „já“, ale k míči se nedostal a domácí hlavou snížili na konečných 1:3. Trenér okamžitě zareagoval a poslal na hřiště oba čerstvé hráče. Domácí se snažili dát kontaktní branku, ale naše obrana pracovala bez chyb. Za získané body zaslouží pochvalu celé mužstvo, přece jen podalo lepší výkon než v zápase doma. Opět máme v tabulce pravdy nulu. Nejlepší byli stopeři Vystyd a Brotánek a mile překvapil Čejda, nejen že hrál dobře, ale nedostal k našemu překvapení ani tradiční žlutou kartu. Další těžký zápas hrajeme v neděli doma proti Admiře, která aspiruje na postup a máme jí co vracet. Zápas se hraje od 15.00 hod.