22.kolo KPSD: Starší dorostenci přivezli z Rakovníka tři body

22. mistrovské utkání: 18.5.2016 (hřiště: Tatran Rakovník I)

Tn.Rakovník – St.dorost   2:3 (0:1)
G: Nováček, Lhota, Sirotek

T.Glogar – Počepický (30.Počepický/62.Bartoš), Hofman, Stibor, M.Novák – Sirotek, Lhota, Otradovec, Rataj (72.Bláha) – Lípa, Valenta

V odvetě tradičního „tatranderby“ jsme nastoupili v Rakovníku a věřili jsme, že navážeme na snadné podzimní vítězství. Bohužel zápas se hrál v dost nevhodném termínu (středa odpoledne), a tak nám několik hráčů opět scházelo. Navíc nebudeme si nic nalhávat, tentokrát byl důležitější zápas mladšího dorostu, čemuž jsme se přizpůsobili i při střídání. Vstup do utkání jsme měli výborný a prvních deset minut jsme na hřišti jasně dominovali. Bohužel potom si zřejmě kluci usmysleli, že takhle to půjde dál i bez toho, aby se snažili a hra spadla do velkého podprůměru. Zlepšení zas přinesl až závěr první části. V 6.minutě se po pasu do F.Stibora objevil V.Lípa sám před brankářem, ale zakončil trestuhodně vedle. V 7.minutě střílel J.Lhota z hranice vápna, ale bohužel nad. V 11.minutě zahrozili domácí po závaru před naší brankou. V 20.minutě zastavil T.Glogar unikajícího soupeře faulem a dostal žlutou kartu. V 30.minutě odešel ze hřiště M.Počepický a nastoupil T.Nováček. Od této chvíle jsme přešli na rozestavení 3-4-3. V 41.minutě to byl právě střídající hráč, který mohl po centru V.Lípy navýšit naše vedení, ale mířil těsně vedle. V 42.minutě dostal zbytečnou žlutou kartu za odkopnutí míče V.Lípa. V 44.minutě se v dobré pozici ještě objevil D.Otradovec, nebál se zakončení pravou nohou a míč skončil jen těsně vedle. Po bouřce v kabině jsme do druhého poločasu šli s tím, že bychom se měli pokusit hru ještě více zklidnit a dát míč na zem, protože v tom případě jsme domácí jasně přehrávali. Hned v 46.minutě podnikl pěkný průnik M.Valenta, ale brankář jeho střelu vyrazil. O minutu později už jsme se mohli radovat, když se po akci T.Nováčka prosadil P.Sirotek – 0:2. V 51.minutě navíc střelou k tyči upravil na 0:3 J.Lhota. V těchto chvílích se zdálo, že máme zápas zcela pod kontrolou a ještě nějaké branky přidáme. V 62.minutě odešel po odehrané půlhodině T.Nováček (stejně jako M.Počepický), aby se mohl připravit na zápas mladších. Na hřišti ho nahradil J.Bartoš, pro kterého to byl první start za starší dorost. A Honza nezklamal! Naopak ještě příjemně překvapil. V 64.minutě jsme nechali domácí zbytečně snížit, když se prosadili po rohovém kopu – 1:3. O minutu později nebezpečně střílel F.Stibor a brankář s velkými problémy vyrazil na roh. V 68.minutě pěkně unikl po pravé straně J.Bartoš a přihrávkou pod sebe připravil dobrou šanci pro P.Sirotka, ale ten bohužel neproměnil. V 72.minutě musel pro zranění odstoupit J.Rataj a nahradil ho M.Bláha. V 73.minutě připravil J.Bartoš další šanci, ale ani V.Lípa jeho přihrávku v gól neproměnil. O minutu později se stejný hráč dostal do další stoprocentní příležitosti, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. V 78.minutě předvedl dobrý zákrok T.Glogar. V 86.minutě se opět potvrdilo známé „nedáš-dostaneš“, když domácí, po několika našich zahozených gólovek, snížili na rozdíl jediné branky – 2:3. Závěr už se ovšem dohrál celkem v poklidu a připsali jsme si zasloužené vítězství. Mrzí ovšem fakt, že jsme nevstřelil více branek a naprosto zbytečně jsme se museli bát až do konce o výsledek. Pokud pomineme nepochopitelný herní výpadek v průběhu prvního poločasu, tak byla naše předvedená hra dobrá a do dokonalosti chybělo hlavně proměňování velkých šancí. V závěru musím zmínit ještě několik hráčů. Zaprvé ocenit V.Lípu, který na zápas odjel jen chvíli poté co složil maturitu a také T.Glogara, který se po delší době objevil v naší brance a ukázal, že chytání se nezapomíná. A na závěr ještě největší překvapení dne, což byl povedený výkon J.Bartoše, který při svém debutu za starší prakticky nezkazil přihrávku a naopak předvedl i několik dobrých průniků, narážeček a připravil i dvě šance.