2.kolo KPMD: Další vysoká výhra mladšího dorostu

2.mistrovské utkání: 30.8.2015 (hř.Králův Dvůr)

Králův Dvůr – Ml.dorost   2:6 (1:3)
G: Voslář 2, Žirovnický, Kopp, M.Bláha, Nováček

Plachý – Hrbek, Machovský, Počepický, Kejha (63.Bartoš) – Mondek (48.Křížek), M.Bláha, Žirovnický, Čipera – Nováček, Voslář (57.Kopp)

Fotogalerie: ZDE

Mladší dorostenci dokázali v prvním kole přesvědčivě porazit Tuchlovice, a tak se čekalo, jestli si stejně suveréně povedou i v Králově Dvoře. Bohužel stejně jako starším, tak i mladším se nevyhnulo několik absencí. Přesto sestava byla velmi silná a dávala tušit, že by se opět měly získat tři body. Vstup do utkání ovšem klukům vůbec nevyšel a po zakřiknutém začátku hned v 5.minutě inkasovali na 1:0. Jenže v zápětí se ukázalo, že to byl přesně ten impuls, který naše mužstvo pokračovalo. Od této chvíle jsme naprosto dominovali a soupeře přehrávali. Naši kluci měli na všechno hodně prostoru a dokázali si vytvářet mnoho nadějných situací.V 8.minutě unikl po levé straně T.Nováček a jeho střela skončila jen centimetry vedle tyčky. O dvě minuty se udála naprosto totožná situace, ale bohužel i se stejným koncem. V 11.minutě již jsme se ovšem mohli radovat, když M.Machovský vyslal do úniku D.Vosláře a ten se nemýlil – 1:1.  Prakticky ihned po rozehrávce už to bylo 1:2, když M.Kejha našel přihrávkou po lajně naběhnutého J.Žirovnického a ten se svým typickým způsobem prokličkoval do zakončení. Na rozdíl od situace ze zápasu starších dorostů se tentokrát v koncovce nemýlil a střelou o břevno z velkého úhlu nás poslal do vedení. V 15.minutě po naší chybě v rozehrávce mohli domácí snížit, ale J.Plachý vše na brankové čáře zachránil. V 26.minutě ukázal svoje dobré zrychlení D.Voslář a po dašlím úniku domácí obraně dokázal zvýšit na poločasových 1:3. Nutno říci, že průběhu hry by více odpovídal například výsledek 2:7. V51.minutě přidal uklidňující branku na 1:4 M.Bláha. V 64.minutě se odměny v podobě vstřeleného gólu dočkal i velmi aktivně hrající T.Nováček – 1:5. V 63.minutě nastřelil M.Počepický šajtlí z hranice vápna tyčku! V 69.minutě přišlo zaváhání naší obrany a soupeř z protiútoku „3 na 1“ snížil na 2:5. Konečnou podobu dal v 71.minutě R.Kopp, kterému pěkně přihrál T.Nováček – 2:6. Naše mužstvo se tak i po druhém kole udrželo na prvním místě tabulky. Po vlažném začátku se náš výkon postupně zlepšoval, a když se kluci snažili hrát na přihrávku po zemi, tak soupeře jasně přehráli.