19.kolo KPSD: Těsná prohra staršího dorostu v Příbrami

19. mistrovské utkání: 4.5.2016 (hřiště: Spartak I)

Sp. Příbram – St.dorost   3:2 (2:1)
G: L.Glogar, Stibor

Hladký – Štemberk, Otradovec, Stibor, L.Glogar (46.Počepický) – Plachý (57.Čapek), Lhota, Lípa, Sirotek – T.Glogar, Hrubý

Tradiční okresní derby se tentokrát hrálo nezvykle ve středu odpoledne (dohrávka z úvodu jara), ale hlavně za deště a velmi chladného počasí. Ještě před úvodním hvizdem jsme museli řešit veliký problém, protože stoper a zároveň kapitán F.Hofman po rozcvičce zjistil, že pro zranění nemůže nastoupit. Narychlo jsme tedy museli změnit rozestavení a pomoci si hráči z mladšího dorostu. Od úvodu se hrál rychlý a bojovný fotbal. Lépe do utkání vstoupilo domácí mužstvo, které si vytvořilo prakticky po celou dobu první půle herní převahu. První nebezpečná situace přesto přišla na druhé straně, když se k pohotovému zakončení protlačil P.Sirotek, ale mířil vedle. V 18.minutě skvěle zasáhl D.Hladký a zneškodnil velkou šanci domácího útočníka. V 26.minutě už se měnilo skóre, když Spartak zakombinoval na naší levé straně a po přihrávce pod sebe přišla přesná střela k tyči – 1:0. O dvě minuty později se nám ovšem podařilo výborně odpovědět, když si na přetažený roh J.Lhoty naběhl na zadní tyči L.Glogar a srovnal na 1:1. V 31.minutě skončila krásná střela domácího záložníka na břevně. V 40.minutě se útočník Spartaku výborně uvolnil v našem vápně a křížnou střelou na zadní tyč vrátil vedení na domácí stranu – 2:1. Do druhého poločasu vystřídal M.Počepický za L.Glogara. O přestávce jsme si řekli, že zápas ještě není vůbec rozhodnut, a že se musíme pokusit hrát více s balónem a nebýt pořád pod tlakem. Bohužel chvíli po začátku přišla chyba v naší rozehrávce a domácí trestali brankou na 3:1.  V 47.minutě zbytečná žlutá pro T.Glogara. Obdržená branka nás ovšem nabudila k daleko lepšímu výkonu a naopak domácí potkal herní výpadek, který znamenal, že po zbytek utkání jsme byli lepším týmem my. V 53.minutě střílel nebezpečně F.Stibor z trestného kopu a gólman jeho pokus s velkou námahou vytáhl na roh. V 54.minutě už jsme se radovali, když odražený míč vrátil do vápna J.Hrubý a od F.Stibora se odrazil do branky – 2:3. V 57.minutě vystřídal A.Čapek za J.Plachého. V 63.minutě krásně k tyči vystřelil z dalšího trestňáku J.Lhota, ale domácí brankář předvedl další fantastický zákrok. V 72.minutě žlutá karta M.Počepický. V 83.minutě dobrá možnost pro T.Glogara, ale zakončení skončilo nad brankou. V 87.minutě zbytečná žlutá karta pro F.Hofmana (na střídačce). V 88.minutě závar před pokutovým územím zakončoval J.Hrubý, ale jeho pokus skončil mimo branku. Utkání tedy skončilo naší prohrou 3:2, když první poločas patřil domácím a v druhém jsme naopak měli více ze hry my. Utkání by slušela remíza, stejně jako v první zápase, ale Spartak byl tentokrát šťastnější a výhru si pohlídal. Za předvedený výkon musím mužstvo pochválit a to především za druhou část, kdy bylo vidět, že se chce o výsledek ještě poprat a zvrátit ho na naší stranu.