17.kolo KPSŽ: Prohra se čtvrtým celkem tabulky

[28. 3. 2016 11:03:17]

V druhém jarním zápase jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Neratovic, které bylo na čtvtém místě tabulky.

Starší žáci – Neratovice   2:3 (1:2)  /zápis o utkání/

V tom to zápase jsme ukázali, že umíme hrát fotbal a být hodně nepříjemný soupeř mužstvům z čela tabulky. Musím říci, bohužel se fotbal stále ještě hraje na branky a to je náš kámen úrazu. Pokud by zápas navštívil neznalý divák a viděl první poločas, musel by se divit. Do zápasu jsme vstoupili aktivně chtěli jsme hrát fotbal, útočili jsme, ale chyběla nám koncovka. Soupeř nám dal lekci z produktivity . Do 8. minuty jsme měli dvě čisté gólové šance, kdy se P.Krotil dostal sám před brankáře, ale poprvé se místo střely snažil ještě o kličku brankáři a podruhé mu v poslední chvíli odskočil míč. A tak v 9.min.  přišel trest – hosté se dostali poprvé do našeho vápna a bylo 0:1 – tomu se říká produktivita. Po obdržené brance jsme se rychle oklepali a po pěkné akci ve 14. Min. vyrovnal M.Barták. Po vyrovnávací brance jsme si vytvořili tlak a vytvořili si další min. tři gólové šance, ale výsledkem bylo pouze potvrzení hesla nedáš dostaneš a gól soupeře v 31.min. do šatny, poté co se dostal potřetí v prvním poločase do našeho vápna.

Do druhého poločasu jsme se snažili vstoupit aktivně a chtěli jsme se pokusit brzy vyrovnat, ale nepodařilo se. Hra se opticky vyrovnala, odehrávala se převážně od vápna k vápnu bez šancí na obou stranách. Až přišla 49.min. a hosté zvýšili na 1:3 po chybě v naší rozehrávce, při snaze vyvést míč. Je škoda, že tuto branku jsme dostali, i když jsme hráče před tímto způsobem hry a ztráty míčů varovali. Náš finiš přišel pozdě – v 58.min. se podruhé v zápase prosadil po pěkné akci Martin Barták 2:3. V tomto zápase se opět projevila naše nemoc, na kterou umíráme a to důsledné gólové  proměňování 100% šancí. Dobrá zpráva je, že si je v každém zápase vypracujeme, ale bohužel řešení je špatné a stojí nás góly a body. V tomto zápase jsme nebyli horší , ale  soupeř potrestal každou naší chybu.