14.kolo KPSD: Starší dorostenci vybojovali výhru u posledních Tuchlovic

14. mistrovské utkání: 27.3.2016 (hřiště: Tuchlovice)

Tuchlovice – St.dorost     2:3 (0:0)
G: Otradovec 2, T.Glogar

Hladký – Štemberk, Hofman, Stibor, L.Glogar – Sirotek, Lípa, Otradovec, T.Glogar – J.Novák, Míka

Druhý mistrovský zápas v jarní části jsme hráli v Tuchlovicích. Jednalo se o poslední celek tabulky, který by nám za normálních okolností neměl způsobit velké potíže, ale samozřejmě jen za předpokladu, že k utkání všichni přistoupí naplno a zodpovědně. Bohužel to se nestalo a ze zápasu bylo velké drama. Kluci už by si měli jednou uvědomit, že nikdo se neporazí sám. K dispozici jsme tentokrát měli pouze 11 starších dorostenců a ukázalo se, že někteří kluci opravdu na hřišti chyběli. Zápas hned od začátku probíhal přesně tak, jak jsme očekávali. Domácí se spoléhali pouze na nakopávané míče na svého výborného útočníka a věřili, že jim to jednou vyjde. My jsme se snažili o kombinační hru a postupný útok, který se nám ovšem do zavřené obrany moc nedařil. První poločas se dá shrnout velmi rychle. V první půlhodině jsme měli výraznou územní převahu, ale nedokázali jsme si vytvořit brankové příležitosti. Naopak byl to soupeře, který mohl jít v 31.minutě do vedení po jednom ze svých rychlých protiútoků, ale D.Hladký v naší brance úspěšně zasáhl. Do poločasu se už nic vážného nestalo, protože jsme nedokázali využít několika rohových kopů a ani trestný kop z hranice vápna.

Druhá část začala nejhůře, jak mohla. Hned v 47.minutě domácím vyšla taktika s dlouhým nakopnutým míčem, který převzal jejich útočník, uvolnil se a pěknou střelou z hranice vápna poslal Tuchlovice do vedení 1:0. Od této chvíle se domácí zaměřili ještě více na pevnou defenzívu a nám se téměř nedařilo dostávat k jejich brance. Navíc ještě v 53.minutě mohli domácí přidat druhou branku, když se po trestném kopu neprosadili několika dorážkami po velkém závaru v našem malém vápně. V 61.minutě podnikl pěkný průnik V.Lípa a byl faulován v pokutovém území. Nařízenou penaltu D.Otradovec proměnil a srovnal na 1:1. V 63.minutě odešel ze hřiště D.Míka a nahradil ho J.Klíma. V 68.minutě jsme střídali znovu, když J.Nováka vyměnil J.Žirovnický. V 71.minutě, po další individuální akci V.Lípy, se k míči ve vápně dostal T.Glogar a střelou o tyčku nás poslal do vedení 2:1. Domácím v těchto chvílích začali docházet síly a tento gól je ještě více srazil. Navíc v 76.minutě se ke krásné střele z 22 metrů odhodlal D.Otradovec a zvýšil na 3:1. V 79.minutě střídání: T.Glogar – M.Počepický. V 82.minutě nastřelil V.Lípa tyčku! Jenže by jsme to nebyli my, abychom si situaci ještě nezkomplikovali. V 88.minutě se po zaváhání obrany i brankáře podařilo domácímu týmu snížit na 2:3 a ze závěru ještě udělat drama. Nakonec se nám ovšem i přes několik nastavených minut podařilo výhru udržet a připsat si druhé jarní vítězství. Náš výkon nebyl zdaleka ideální a s tolika kvalitními hráči v sestavě bychom si s mužstvy ze spodních pater tabulky měli poradit zcela suverénně. Věřím, že se naše výkony ještě s přibývajícím časem budou zlepšovat, na což by měl mít velký vliv fakt, že konečně začneme trénovat na rovném hřišti. V příštím kole hostíme v neděli na domácím hřišti dalšího nováčka – Králův Dvůr.