"B" mužům se nedařila koncovka, ale v přípravě přesto stejně vyhráli

neděle 6. 3. 2022 (hřiště: UMT Sedlčany)

„B“+“C“ muži - Maršovice  2:1 (2:0)
G: T. Čipera, Z. Janoušek

Mošnička – Z. Janoušek, Stibor, T. Čipera, Nováček, Bláha, Chocholoušek, Jirák, V. Lípa, Kvěch, Havel
Střídali hokejově: R. Krůta, P. Sirotek, T. Brotánek

Třetí přípravné utkání jsme sehráli opět na našem hřišti s UMT a soupeřem nám tentokrát byly Maršovice, které hrají benešovský okresní přebor. Bohužel i před tímto zápasem jsme museli řešit mnoho absencí, a tak jsme nastoupili v dosti nezvyklé sestavě. Ale jak se říká všechno špatné je k něčemu i dobré, a tak jsme si v zápase zkusili nové rozestavení.

Od začátku jsme se snažili o aktivní hru a napadání rozehrávky soupeře, což se celkem dařilo a vzniklo z toho několik dobrých příležitostí. Hned ve 2.minutě nastřelil R.Kvěch tyčku. Na hřišti jsme měli hlavně v úvodní části zápasu velkou herní převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy vstřelíme úvodní branku. Dočkali jsme se v 20.minutě, když T.Čipera důrazem vybojoval míč a střelou z 20 metrů do horního rohu branky dal na 1:0. Hned o čtyři minuty později to již bylo 2:0, když se po narážečce s V.Lípou prosadil Z.Janoušek, který se z pozice pravého obránce ocitl sám před brankářem soupeře. V 28.minutě uvolnil T.Nováček ve vápně J.Chocholouška, ale jeho tvrdou střelu brankář vyrazil. V 35.minutě našel soupeř díru v naší obraně, ale samostatný nájezd hostujícího útočníka L.Mošnička zlikvidoval. Těsně před přestávkou ještě J.Chocholoušek připravil dobrou pozici pro R.Krůtu, ale ten třetí branku nepřidal. Druhý poločas byl herně určitě vyrovnanější než první, ale stále jsme si udržovali mírnou převahu. Hosté ovšem těžili z našich mnoha nepřesností, což jim umožnilo několikrát se dostat do nebezpečných situací. Nám se přestala dařit rychlá kombinace a v některých momentech se začalo hrát zbytečně individuálně. I přesto jsme se dostali do několika brankových příležitostí, ale další gól již se nám přidat nepodařilo. Největší šanci měl V.Lípa, kterého po průniku do vápna našel M.Jirák, ale míč skončil těsně vedle branky. Konečnou podobu výsledku dal nakonec soupeř, který dokázal v 84. minutě snížit na 2:1. Těsný výsledek určitě neodpovídá průběhu utkání, ale bohužel se nám nedařilo v koncovce a nedokázali jsme odskočit do výraznějšího vedení.

Příští přípravný zápas hrajeme opět doma na UMT, když v neděli 13.3. 2022 budeme od 14:30 hod hostit Olbramovice.