„Áčko“ vstoupilo do nové divizní sezóny vítězně

[13. 8. 2018 8:06:16]

Jindřichův Hradec – „A“ muži    0:1 (0:1)

Glogar – P.Lípa, L.Brotánek, Vystyd, M.Krůta, Kdolský, K.Kvěch, M.Dvořák (73.D.Krůta), Soldát, Senft (90.Hájek), Němec (88.V.Lípa)

(připraveni: F.Dřevojan /brankář/, D.Čejda, Špaček, L.Matoušek)

Tatran byl od začátku zápasu lepším mužstvem. Hráči chtěli odčinit porážku z poháru a hlavně začít nový ročník 2018-2019 vítězstvím na hřišti soupeře. To se stoprocentně povedlo. Naši hráči předčili soupeře pohybem, důrazem a napadáním, při kterém získali množství míčů. Naše kombinační hra včetně narážeček na soupeře platila. Jediná naše slabina v tomto utkání byla neproměňování brankových příležitostí. Kdybychom proměnili polovinu, muselo být konečné skóre 5:0. Jen Dominik Němec mohl klidně nastřílet hattrick. Už ve třetí minutě založil pěknou akci Kdolský, od kterého míč putoval přes Němce se Senftem na nabíhajícího nabíhajícího Soldáta, který se ocitl sám před brankářem a skóroval - 0:1. Potom přišel festival zahozených příležitostí. V 7.minutě šla dalekonosná střela Vystyda těsně nad. O minutu později střílel Němec vedle. Po rohovém kopu Krůty vznikl zmatek v pokutovém území, míč se dostal ke Kvěchovi, ale ten byl příliš blízko  brankáři, a tak míč v síti neskončil. Potom utekl Soldát a předložil míč Němcovi do 100% šance, jenže jeho střela šla přes celou branku těsně vedle. O zakončení se pokoušel Dvořák a i agilní Vystyd, jenže opět bez úspěchu. Němec perfektně zpracoval před pokutovým územím dlouhou přihrávku a poslal do další 100% šance Soldáta, ale ten zopakoval střelu Němce přes celou branku vedle. V závěru poločasu se dostali ke slovu i domácí, nejdříve musel Glogar likvidovat nebezpečnou střelu z trestného kopu a vzápětí vytlačil míč na břevno rovněž po standardce. Druhý poločas začal šancí Senfta. V 51.minutě vystihl Němec malou domu, obešel brankáře a místo aby pokračoval s míčem až do branky, vystřelil vedle. V 57.minutě opět utekl Němec, ale v koncovce znovu neuspěl. V 60.minutě rovněž neúspěšně zakončoval Senft po přihrávce Němce. A za chvíli stejný hráč po centru Kdolského hlavičkoval těsně vedle. Rovněž Brotánkova hlava těsně minula cíl. Domácí ohrozili naší branku z rohu, když míč šel do branky, ale spolehlivý Glogar si poradil. Za předvedený výkon chválím bez rozdílu celé mužstvo, které šlo po celý zápas za vítězstvím. Přesto musím některé hráče vyzdvihnout: Kdolského, Soldáta a Vystyda.

Další zápas hrajeme v neděli 19.8.2018 od 17.00 hod. proti Berounu.