„Áčko“ opět neproměnilo několik šancí a nestačilo na Přeštice

„A“ muži – Přeštice 1:3 (0:1)

Glogar – P.Lípa, Vystyd, L.Brotánek, M.Krůta, Kdolský, K.Kvěch, M.Dvořák (69.L.Matoušek), Soldát, D.Krůta (79.Hájek), Senft (60.V.Lípa)

Fotogalerie: ZDE (D.Štverák)

Videozáznam utkání: ZDE

291 diváků vidělo produktivitu hostů. Hosté vystřelili na naší branku čtyřikrát a třikrát rozvlnili síť. Nejdříve ve 24.minutě po rychlém brejku nešťastně tečoval míč do vlastní branky Vystyd. V 75.minutě propadla celá naše obrana a nikým nehlídaný Kulhánek po centru hlavou zvýšil na 0:2. Okamžitě po rozehrání snížil Kvěch na 1:2. Třetí branku soupeře vstřelil po centru střídající Pavlík, který si naběhl na centr ze strany a zcela nehlídán zvýšil na 1:3. Tatran měl po celý zápas častěji míč na svých kopačkách, ale co to bylo platné, když neproměňoval šance. Ve čtvrté minutě vystřelil Kvěch a hostující brankář míč vyrazil jen před sebe, přesto že trenér upozorňoval hráče, že hostující brankář míče vyráží, nikdo nedobíhal, aby míč uklidil do branky! V 8.minutě unikl Pavel Lípa, ale střílel vedle, i když si situace možná říkala o přihrávku na nabíhající spoluhráče. To samé zopakoval David Krůta, když postupoval po uvolnění Lípou sám ze strany na branku. Ve 28.minutě se do samostatného úniku dostával David Krůta, když přebral míč na hranici ofsajdu, ale nadějnou situaci ukončil kontakt s hostujícím obráncem, který se rozhodčí nerozhodl posoudit jako nedovolený zákrok. Ve 30.minutě jsme kopali roh a Vystyd hlavičkoval vedle, ale lepší by asi bylo vrátit míč ještě před branku. Ve 33.minutě přišla další sporná situace, když se zdálo, že míč skončil, po našem dlouhém autovém vhazování do vápna, na ruce jednoho z bránících hráčů, ale rozhodčí penaltu neodpískal. V 37.minutě jsme byli nejblíže k vyrovnání po kopu z rohu, nejdříve Brotánek trefil hráče na brankové čáře, od něj se odrazil míč ke Kvěchovi, který stál dva kroky od branky, ale stejně míč do sítě nedostal. V žádném případě se nechceme vymlouvat na rozhodčí, chyba je v tom že neproměňujeme šance! V závěru poločasu a na začátku druhého jsme kopali další rohy, ale míč skončil po zakončení Vystyda hlavou vždy vedle. Dvořák trefil krásnou střelou v 55.minutě břevno. V 58.minutě jsme soupeře zmáčkli ve čtverci, ale ani jedna střela neskončila gólem. V 68.minutě chytil první střelu hostů ve druhém poločase Glogar a musel předvést pěkný zákrok. Po akci Pavla Lípa se pokoušel zakončit Soldát. Zápas se nám těžko hodnotí, když se prohraje, ale musíme přiznat, že se zápas hraje na góly a ne na umělecký dojem. Mužstvo nechtělo prohrát, ale bez branek se nedá vyhrát. Nejlépe se vydařil zápas Kvěchovi. Příště hrajeme v Praze na Aritmě v sobotu 10.15 hod.