"A" mužstvo napravilo v Ostré domácí zaváhání

Ostrá – „A“ muži     0:2 (0:0)

G: Soldát, Pešek (p)

sestava:

Capouch - Pešek, Brotánek, Bartoš, Řehák, Soldát, Vystyd (88.Sůsa), Senft, Lípa, Sirotek (84.Pudil), Haas (86.Janoušek)

Tatran byl od začátku zápasu aktivnější a už ve třetí minutě byla k vidění pěkná akce Sirotka zakončená Haasem. V 6. minutě dostal pěknou přihrávku Lípa, který se ocitl sám před brankářem, ale ten mu včas padl pod nohy. V 31. minutě dostal přihrávku do běhu Senft, dostal se před brankáře, který udělal pohyb na dlouhou tyč, Senft vystřelil na přední, ale domácí brankář špičkou kopačky stačil míč uklidit na roh. Třikrát se snažil zakončit Haas, ale při třetí střele se opět vyznamenal domácí brankář, asi nejlepší hráč domácích. Rovněž Sirotek dělal domácím problémy a jeho střele ve 43. minutě přes celou branku chybělo pár centimetrů ke gólu. Domácí hrozili jen dlouhými auty a ze standartek.

I druhý poločas začal Tatran lépe a v padesáté minutě přišla akce lahodící fotbalovému srdci. Sirotek vybojoval na polovině domácích míč, poslal ho kolmo na nabíhajícího Haase, který postupoval sám na brankáře, který proti němu vyrazil a Haas poslal nádhernou přihrávku na nabíhajícího Soldáta, který neměl problém trefit prázdnou branku - 0:1. V 60. minutě opět naši hráči rozebrali soupeřovu obranu a Haas skóroval, jenže rozhodčí gól neuznal pro ofsajd přihrávajícího Senfta. Senft ale v žádném případě nemohl být v ofsajdu, protože se s míčem otáčel kolem obránce. Domácí si vytvořili jedinou šanci za stavu 1:0 pro Tatran, ale přestřelili. Definitivní rozhodnutí padlo v 80. minutě, když se dostal do úniku Lípa a byl sražen v pokutovém území. Penaltu proměnil Pešek, i když si na jeho tvrdou střelu brankář sáhl - 0:2. Tatran mohl tento zápas vyhrát větším rozdílem, ale vítězství na hřišti soupeře se počítá. A to může  být start k lepším zítřkům. Mužstvo zaslouží pochvalu, že chtělo odčinit ztrátu bodů doma s Dobříší a to se jí povedlo. Nejlepším byl Haas a jemu na paty šlapal Lípa se Sirotkem. Lepší se Senft. Teď nás čeká v neděli doma na našem tankodromu mužstvo Rejšic, které má na jaře dobrou formu a v posledním zápase porazili doma SK Rakovník 7:1. Srdečně zveme naše diváky.