"A" muži: Po dvou výhrách přišlo zaváhání v Soběslavi

[27. 8. 2018 7:24:24]

Spartak Soběslav – „A“ muži    1:0 (0:0)

Glogar – P.Lípa, Vystyd, L.Brotánek, M.Krůta, Kdolský, K.Kvěch (78.V.Lípa), M.Dvořák (82.D.Krůta), Soldát, Senft, Němec

Výkop měl Tatran a hned se urodil roh, jenže bez pořádného zakončení. Domácí také odpověděli rohem a stejně jako hráči Tatranu neuspěli. Ve dvanácté minutě se se Soběslav dostávala po sporné ofsajdové situaci do šance, ale výborným zákrokem jejich útok zastavil dobíhající Vystyd. V zápětí jsme kopali roh po akci Soldáta. Zahrál ho Kdolský na hlavu Vystyda, ale ten branku minul. V 15.minutě kopal opět roh Kdolský, znova našel Vystyda, ale jeho střela šla nad branku. Dvořáka i Senfta vychytal brankář. První nebezpečná střela domácích ve 30.minutě skončila na břevně naší branky. Závěr poločasu patřil Tatranu a při domácích stáli všichni svatí, když při střele Kdolského domácí bek odrazil míč směřující do branky patou na roh. V poslední minutě první půle přihrál pod sebe Kvěch na Senfta, ale byl z toho jen další roh.

Začátek druhé půle patřil domácím. V 50.minutě vytáhl výborný zákrok Glogar a kopal se roh. Při rohu zůstal na chvíli nehlídaný Bouchal a poslal domácí do vedení -  1:0. V 52.minutě kopali domácí trestňák a Glogar mužstvo podržel. Potom opět převzal iniciativu Tatran a mohl vyrovnat, ale P.Lípu v nadějné situaci zastavil praporek pomezního rozhodčí. Další pokusy o vstřelení branky Senftem, M.Krůtou končily na obráncích, nebo vedle. V 75.minutě se vyznamenal domácí brankář, když vyrazil bombu Pavla Lípy přes celou branku po přihrávce Němce. Tatran začal hrát na riziko a mačkal domácí před jejich brankou. Domácí mohli vstřelit druhou branku, ale Pavel Lípa nejlepší hráč na hřišti míč hlavou vyrazil. Chválím bez rozdílu celé mužstvo. Ve vyrovnaném zápase se nám bohužel nepodařilo vstřelit branku, a tak jsme si poprvé v této sezóně nepřipsali žádný bod. V příštím kole nás čeká na domácím hřišti tradiční „okresní derby“ s MFK Dobříš. Hraje se v neděli 2.září od 17:00 hod.